Високий друк – це один із найбільш відомих способів друку з металевих форм, який надзвичайно рідко використовується у наш час (цей спосіб був винайдений Йоганном Гутенбергом). Характеризується цей спосіб тим, що елементи, які формують відбиток, знаходяться вище, ніж пробільні елементи. Цей спосіб інколи використовують для видання з великим тиражем, що містять суто текст.

Спосіб високого друку був поширений у поліграфії до появи нових способів. Високим способом свого часу друкувалася величезна кількість видань – книг, журналів, бланків, ілюстрацій тощо. Універсальність цього способу друку є його сильною стороною, проте цей спосіб має і ряд негативних факторів – друкарські форми виготовити надзвичайно складно, а при чисельному тиражуванні необхідне повторне виготовлення цих форм.

Глибокий друк – це один із основних способів друку, що був винайдений у кінці минулого століття чеським художником Карелом Кличем. Його основними ознаками є те, що елементи, які дають відбиток, заглиблені до пробільних елементів.

Сучасний промисловий спосіб глибокого друку називається ракельний глибокий друк (ракель – це сталевий ніж, яким перед друкуванням зчищають фарбу з поверхні друкарської форми).

Цей спосіб чудово підходить для відтворення фотографій, однак текст виходить не надто чітким, тому глибокий друк найчастіше використовується для видань з великою кількістю ілюстрацій та порівняно невеликою кількістю тексту (альбоми з фотографіями, ілюстровані журнали тощо).

Тамподрук – це різновид непрямого глибокого друку, де фарбове зображення з друкарської форми передається на друковувану поверхню за допомогою пружно-еластичного тампона.

Плоский друк – один з видів друку, особливість якого в тому, що друковані елементи в формі для друку знаходяться на одній поверхні з елементами, що не друкуються. Існують такі способи плоского друку: літографія, фототипія, офсетний друк.

Літографічний спосіб – вже давно застарілий вид плоского друку. Друкарська форма для літографії виготовлялася або з літографського каменю, або на металевій пластинці. Фототипія дозволяє відтворювати зображення з різноманітними відтінками (з переходом від більш блідих відтінків до яскравих кольорів). Друкарська фoрма для фототипії виготовляється на скляній пластині, що вкрита світлочутливими елементами.

Трафаретний друк. Форма є матрицею, на якій друкуючі елементи здатні пропускати крізь себе фарбу. Таким чином фарба наноситься з одного боку форми, а з іншого боку вона потрапляє на матеріал. Переваги: соковитість фарб (товстий шар виходить), через це ж, рельєфність, друк практично по будь-яких матеріалах, простота устаткування (для ручного друку). З іншого боку низька продуктивність (навіть для автоматів) і велика витрата фарби.

Ротаційний друк. Це один з підвидів трафаретного друку, оскільки там є барабан, на який натягнута тонка матриця з трафаретом. Фарба подається на поверхню барабана під трафарет, а папір притискається до барабана валиком. Застосовується для друку газет, і ще інколи для швидкого розмноження чого-небудь (хоча в цьому питанні вже давно перемогли ксерокси).

 

Різографія – це відносно новий цифровий спосіб ротаційного трафаретного друку з автоматизованим виготовленням трафаретної форми в друкарській машині за допомогою лазерного променя.

Флексиграфія. Підвид високого друку, застосовується для друку на поліетилені і ПВХ (упаковка).

Термографія. Висока матриця розігрівається до певної температури, потім через спеціальну, зазвичай металізовану фольгу, притискається до поверхні, і фольга під дією температури переноситися на матеріал. Перевага: високий блиск фарби (вірніше фарбою її назвати важко – це метал), під золото, срібло і ін. Друкувати можна окрім паперу і картону, так само на шкірі, замінниках, плівках ПВХ, поліетилені, пластмасах.

Офсетний друк є одним з різновидів та способів друку. Він поєднує продуктивність та відмінну якість товару. Процес друку відбувається на спеціально виготовлених та підготовлених формах, котрі розташовані в друкарському апараті. Формою друкуючого елементу є хімічно оброблена ділянка поверхні пластин. Порівнюючи з іншими видами друкування, цей спосіб вважається найяскравішим і точним. При виготовлені паперової продукції можливо використовувати не лише основні кольори, а також додаткову палітру. До того, ж чим більша кількість замовленого тиражу, тим менше часу на це затрачується. Клієнт може отримати своє замовлення в максимально короткий термін.

Наступним не менш гідним способом друку вважається цифровий друк. Основна перевага такого методу полягає в можливості попереднього перегляду замовленого проекту. В разі, якщо клієнту не подобаються певні деталі та елементи, їх можна вчасно змінювати та редагувати, наприклад: змінити надпис чи шрифт тексту або поміняти чи доповнити зображення. Даний вид друку є найвигідним у випадку маленького тиражу. Немає затрат пов’язаних з до печатною підготовкою, що суттєво заощаджує ваш час та кошти. Якість зображення на будь-якому паперовому носії не поступається офсетному друку. Ви можете замовляти друкування буклетів, брошур, листівок тощо. Даний вид друку відноситься до оперативного способу – ваше замовлення може бути виконане протягом години. Часові затрати будуть пов’язані з розробкою та затвердженням макету проекту.

Досить великим попитом користується такий спосіб друку як шовкографія. Найчастіше цей метод друку використовується при нанесені зображень на сувенірні чи рекламні товари, такі як: чашки, футболки, бейсболки тощо. Нанесення логотипів чи зображень здійснюється тисненням фарби на поверхню виробу. Цей метод є не дорогим та універсальним. Частіше всього цей метод використовується для нанесення зображень на футболки та інші предмети одягу. Це дозволяє перенести малюнок з високотехнічною точністю, а використання спеціальних фарб, забезпечить довготривале зберігання зображення.

Самим сучасним видом офсетного друку вважається цифровий офсет. За допомогою цієї технології зображення наноситься на друкарську форму, безпосередньо встановлену в машину. Традиційну технологію, використовує фотоформи, зараз називають фотоофсетом. Крім цього вводять також класифікацію за видами матеріалів – листові (ротаційні) і рольові. Рольові офсетні друкарські машини використовують не окремі аркуші паперу, а роли – папір, скручений величезний ролик.

Слід також відзначити, що офсетний друк вважається вигідною при великих тиражі друкованої продукції. При малих тиражах практично повсюдно використовуються види друку, об’єднуються терміном цифровий друк.